W dniu 31 października br. w Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II we Wrocławiu obchodziliśmy już kolejny Dzień Wszystkich Świętych realizowany w ramach projektu edukacyjno – wychowawczego: „Holy Wins – Święci Zwyciężają”.

W akcję zaangażowani byli uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele, a główną inspiratorką wszelkich działań była s. Lucyna Gocyła – katechetka. Każdego roku dzień ten ma trochę inny charakter.  Głównym elementem jest zawsze przebranie się uczniów i nauczycieli za świętych oraz poznanie ich życiorysów. W tym roku nasi starsi uczniowie mieli grę edukacyjną przygotowaną przez uczniów klas gimnazjalnych. Młodsi wykonywali plakaty z cytatami świętych oraz mieli gry i zabawy  przygotowane przez starszych kolegów.

Całość zakończyła się miejskim korowodem po wrocławskim Rynku i ul. Świdnickiej, w którym brali udział wszyscy przebrani uczniowie pod opieką nauczycieli. Świąteczny nastrój nie opuszczał nas przez cały dzień, bo przecież tak jak śpiewały dzieci, świętym może każdy być niezależnie od tego kim jest i co robi. Takie świętowanie na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci, a także w pamięci tych którzy mijali radosny, rozśpiewany i roztańczony korowód.

Uczniowie czekają na rozstrzygnięcie konkursu za najciekawiej zaprezentowanego świętego, a wszyscy odczekają już na następny rok, który będzie na pewno pełen nowych pomysłów i młodzieńczego entuzjazmu na drodze do świętości.

s. Izabela Gryń