W dniu 11 stycznia 2018 r. w szkole Sióstr Salezjanek we Wrocławiu odbył się już po raz piąty wieczorek bożonarodzeniowy pt.: „Dziś nadzieja rodzi się”.

W tym roku miejscem koncertu była nowa sala gimnastyczna. Nasi uczniowie – laureaci szkolnego  konkursu bożonarodzeniowego na tle przepięknej dekoracji recytowali wiersze, śpiewali kolędy i pastorałki oraz grali na instrumentach utwory o tematyce świątecznej. Wspaniale zaprezentował się także nasz szkolny zespół taneczny i wokalny. Na duże uznanie zasługują „Jasełka”.

Nagrody otrzymali nie tylko laureaci konkursu bożonarodzeniowego, ale także laureaci konkursu szopek. Na sali, choć to już po świętach, panował odświętny nastrój pełen radości, ale i zadumy. Widzami byli rodzice, dziadkowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Wszystkim bardzo się podobało, czego wyrazem były wielkie brawa.

Co roku koncert jest na wyższym poziomie i przyciąga nowych, utalentowanych uczestników. Powód do dumy mają zarówno rodzice jak i nauczyciele. Za wspaniałe pomysły i twórczą pracę z dziećmi  podziękowania należą się s. Lucynie Gocyła, p. Urszuli Mikrut, p. Annie Grzybowskiej, p. Joannie Krzeszowskiej, p. Ewie Pietrzyk, a także rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie swoich dzieci i nazwali naszą szkołę „kuźnią talentów”.

s. Izabela Gryń