Już od drugiego tygodnia września każdego dnia od wtorku do piątku, w godzinach popołudniowych w salezjańskim Oratorium przy ulicy Spacerowej w Dzierżoniowie spotykają się dzieci i młodzież, by spędzić czas radośnie i kreatywnie!

Mamy już za sobą pierwsze spotkania integracyjne, grupy zainteresowań, a nawet wspólny wypad na basen! W środę, 4 października odbyło się pierwsze, w tym roku szkolnym, spotkanie animatorów i wolontariuszy. W sumie jest to grupa 14 młodych ludzi z otwartymi sercami i mnóstwem ciekawych pomysłów, którzy poświęcają wolny czas, by służyć swoją pomocą.

Następnego dnia, 5 października, miało miejsce wydarzenie „KANA”, rozpoczynające tym samym  nasz cykl spotkań formacyjnych dla dziewczyn, które „chcą więcej od życia”. Co to jest „KANA”? To idealna przestrzeń, by zatrzymać się, spojrzeć w głąb siebie, postawić pytania dotyczące wiary, życia, kobiecości, wyborów, a także przemodlić wszystko w towarzystwie Jezusa Eucharystycznego i Maryi. Jest czas na rozmowy, warsztaty, rozważanie Słowa Bożego, Adorację Najświętszego Sakramentu. W pierwszym spotkaniu uczestniczyło sześć dziewcząt, mamy jednak nadzieję, że do końca naszej drogi, czyli do czerwca, nasza grupa się powiększy!

Zapraszamy wszystkie dziewczyny między 15 a 25 rokiem życia, z okolic Dzierżoniowa, by dołączyć się do wspólnego wędrowania, bo przecież szczęście mieszka blisko – bardzo blisko.

Z salezjańskim pozdrowieniem,

s. Aleksandra Sys