W dniach 17-22 lutego 2020 r. wraz z Siostrami Salezjankami, które na co dzień prowadzą Niepubliczną Szkołę Podstawową w Dzierżoniowie,  na zimowisko do Karpacza wyjechało 56 dzieci i młodzieży. Opiekę nad uczestnikami sprawowali s. Katarzyna Okrzejska – jako kierownik oraz jako wychowawcy: s. Bożena Cichańska oraz 4 świeckie osoby.

W pierwszym dniu w drodze do Karpacza zwiedzaliśmy Hutę Szkła Julia w Piechowicach, gdzie uczestnicy brali udział w warsztatach z grawerowania i malowania na szkle oraz zaginaliśmy prawa grawitacji w „Chatach na głowie” w Miłkowie.

Podczas kolejnych dni zimowiska młodzi mieli okazję skorzystać z takich atrakcji jak wspinaczka po ścianie wspinaczkowej na hali sportowej, rekreacja na kręgielni i basenie krytym w Sandra Spa, zwiedzanie Karkonoskich Tajemnic oraz Muzeum Gier i Klocków Lego oraz lekcje jazdy na nartach z instruktorem na stoku Karpatka. Poza tym kadra zimowiska organizowała różnotematyczne warsztaty i zajęcia, m.in. zajęcia plastyczne, sportowe, skręcania balonów, muzyczne z Bum Bum Rurkami, konkurs Karaoke, gry edukacyjne, gry terenowe po Karpaczu, spacer na Zaporę nad Łomicą z zajęciami teatralnymi z twórczej improwizacji oraz codzienne pogodne wieczory z bardzo lubianymi przez dzieci tańcami integracyjnymi.

Zachwycającym momentem było również wieczorne ognisko z kiełbaskami w aurze sypiącego grubymi płatkami śniegu. Uczestnicy objęci zostali także programem formacyjnym w oparciu o życie św. Marii Dominiki Mazzarello. Podczas 3 spotkań młodzi poznawali historię życia oraz wartości jakimi kierowała się Maria Dominika. Zajęcia te zakończone zostały teleturniejem z wiedzy o naszej Świętej i można przyznać, że stała się ona bardzo bliska i dobrze znana wszystkim uczestnikom.

Jeden z uczestników zimowiska Szymon tak podsumował ten czas: „Najbardziej podobały mi się wieczory z tańcami integracyjnymi i zadaniami w grupach. Fajne było to, że nie było czasu na nudzenie się  oraz bliższe zapoznanie z historią Main. Ciekawym przeżyciem była wizyta w hucie „Julia”. Pomimo tak napiętego planu była możliwość nawiązania nowych znajomości i przyjaźni”. Kolejny uczestnik Michał dodaje: „Podobał mi się wspólnie spędzany czas ze świetnymi opiekunami oraz zabawy integracyjne prowadzone przez nich. Również atrakcje takie jak kręgielnia, narty, ścianka wspinaczkowa.”

Był to czas piękny, bardzo aktywny, pełen salezjańskiej radości, zawiązywania przyjacielskich relacji i wzrastania w Bożej Miłości. Jest za co dziękować Bogu i sobie nawzajem!

s. Katarzyna Okrzejska