(Rzym, Włochy). Prof. Alessandra Smerilli, członkini Zgromadzenia Córki Maryi Wspomożycielki, profesor ekonomii na Papieskim Wydziale Pedagogicznym „Auxilium” w Rzymie, otrzymała szczególne wyróżnienie – tytuł Oficera Orderu Gwiazdy Włoch za działalność dydaktyczną i badawczą.

Wyróżnieniem tym nagradzani są ci, którzy zdobyli zasługi w promowaniu przyjaźni i stosunków współpracy między Włochami i innymi krajami oraz w promowaniu więzi z Włochami.

„Przyznanie tego wyróżnienia – czytamy w komunikacie prasowym – ma na celu uznanie absolutnego znaczenia profilu akademickiego i intensywnej działalności dydaktycznej i badawczej, a także zaangażowanie w promowanie większej świadomości etycznej w ekonomii i finansach”.

Profesor Smerilli jest radną w Papieskiej Komisji ds. Państwa Watykańskiego, koordynatorem grupy zadaniowej ds. Ekonomii Komisji Watykańskiej w sprawie Covid-19. Podejmuje odpowiedzialne zadania w społeczeństwie i instytucjach włoskich, w dziedzinach, w których posiada przygotowanie oraz kompetencje, aby wnosić ważny wkładu w rozwój studiów nad włoską gospodarką obywatelską. (…)

Zgromadzenie CMW gratuluje prof. Alessandrze Smerilli tego uznania i pragnie, by nadal angażowała się w nauczanie oraz podejmowała zadania w służbie młodzieży, Kościołowi, Włochom i światu.