Ksiądz Bosko i Matka Mazzarello wiedzieli, że czas wolny jest przestrzenią, którą trzeba dobrze zagospodarować. Młody człowiek potrzebuje obecności wychowawczej, potrzebuje zainteresowania, rozwijania swojej pasji, poznania świata a tego wszystkiego można doświadczyć choćby podczas wakacji. Wtedy nic nie goni, a przebywanie w grupie rówieśniczej, pod opieką dobrych wychowawców potrafi z każdego wydobyć na zewnątrz to, co w nim najlepsze.

Wakacje już za nami. Pozostały tylko wspomnienia, piękne zdjęcia i pamiątki. Mimo wszystko chcemy wrócić do tego czasu i dokonać małego podsumowania.

W wakacje 2021 aż 32 siostry salezjanki z Inspektorii PLA zaangażowały się w opiekę wychowawczą nad młodymi, z czego 12 wzięło udział w więcej niż jednej akcji apostolskiej. Siostry pełniły rolę kierownika wypoczynku lub wychowawców na 6 koloniach organizowanych przez wspólnoty oraz na 19 organizowanych przez inne podmioty: stowarzyszenia, parafie, oratoria czy duszpasterstwa. Pod salezjańską opieką znalazło się wtedy aż 580 dzieci ze szkół podstawowych i prawie 600 ludzi młodych.

Kilka sióstr brało udział w pielgrzymkach oraz uczestniczyło czynnie w kilkudniowych dużych festiwalach młodych zanosząc wszędzie ducha ks. Bosko i Matki Mazzarello oraz dając świadectwo radosnego życia swoim powołaniem.

Do kolejnych wakacji zostało 269 dni. Czekamy na ten czas z nadzieją wykorzystując dobrze każdy dany dzień.