W tym roku Córki Maryi Wspomożycielki świętują uroczysty jubileusz 150-lecia powstania Zgromadzenia i 100-lecia obecności w Polsce.
Z tej okazji, w niedzielę 23 października, siostry ze wspólnoty Świętej Rodziny we Wrocławiu uczciły te rocznice razem ze wspólnotą parafialną św. Michała Archanioła na Muchoborze Wielkim.

Wspólnota istniejąca od 14 lat przy ul. Stanisławowskiej, od samego początku zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem przedszkola, które opuściło już 494 absolwentów. Od dwóch lat przy wspólnocie działa też sobotnie Oratorium zrzeszające grupę ok. 60 dzieci.

Podczas Mszy Świętych siostry przybliżyły historię Zgromadzenia i jego charyzmat, którym na co dzień żyją w muchoborskim środowisku. Dzieliły się również radością swojego powołania. Wspólnie z parafianami modliły się o nowe powołania i rozwój dzieł salezjańskich. Pięknym momentem był dziękczynny taniec dzieci z Oratorium, które są jednocześnie absolwentami Przedszkola.

Po każdej Mszy św. była okazja, by osobiście zamienić słowo z siostrami zabierając do domu drobny salezjański upominek. Uroczystość, choć skromna, obchodzona była w bardzo rodzinnej atmosferze. Wielu rodzicom i absolwentom przedszkola dała okazje do wspomnień i podziękowań.