W dniu 14 listopada br. w szkole Sióstr Salezjanek we Wrocławiu przeżywaliśmy 140 rocznicę pierwszej wyprawy misyjnej  Córek Maryi Wspomożycielki.

W związku z tym w naszej szkole zrealizowaliśmy projekt wychowawczo-edukacyjny pt.: „Wielka wyprawa misyjna – adopcja na odległość”.  Zostaliśmy zaproszeni przez Zgromadzenie Sióstr Salezjanek do podjęcia konkretnego „gestu misyjnego”, którego celem było ożywienie zapału misyjnego początków i wyproszenie nowych powołań misyjnych. Zorganizowaliśmy kiermasz misyjny, w który włączyła się cała wspólnota wychowawcza.

W tym dniu okazaliśmy także wdzięczność Bogu za ks. Bosko i jego natchnioną decyzję, aby Siostry Salezjanki wyruszyły do Ameryki Południowej. Pierwsza wyprawa misyjna była dokładnie 14 listopada 1877 r. Do Urugwaju wyjechało wtedy sześć młodych sióstr.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za dar serca, dzięki któremu pomożemy ubogim dzieciom z Etiopii. Pragniemy tym prostym gestem wyrazić naszą gotowość do radosnej realizacji misyjnej prośby Pana Jezusa „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”(Mk 16,15)

s. Izabela Gryń