Tymi słowami dnia 1 lipca 2017 roku siedem Córek Maryi Wspomożycielki wyśpiewało Bogu wdzięczność za dar 50. i 60. lat życia zakonnego.  S. Józefa Pleśniak z Dzierżoniowa, s. Jadwiga Pruska z Piotrkowa Trybunalskiego, s. Helena Topór z Piły i s. Urszula Zyzak z Ostrowa Wielkopolskiego przeżywały jubileusz 50-lecia I profesji zakonnej w gościnnych progach pogrzebieńskiego domu, w którym pół wieku temu formowały swoje serca i wypowiedziały Panu swoje „TAK”, wiernie go realizując aż po dzień dzisiejszy. Wraz z nimi 60-lecie profesji obchodziły s. Barbara Bogusz, s. Mirosława Kuźmak i s. Zofia Zielińska.

Siostry Jubilatki otoczone licznym gronem sióstr oraz wiernymi i młodzieżą z radością i wzruszeniem dziękowały Bogu za przeżyte lata wierności w czasie Eucharystii, która odbyła się w kościele św. Bartłomieja Apostoła w Pogrzebieniu o godz. 10.30, celebrowana przez czterech kapłanów. Mszy św. przewodniczył ks. Sławomir Łubian. W homilii ks. Sławomir nawiązał do wydarzenia z 16 maja 1887 r. a szczególnie do Eucharystii, którą ks. Bosko sprawował w nowo wybudowanej bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzymie, podczas której kilkakrotnie wzruszał się, uświadamiając sobie jakich wielkich rzeczy Bóg dokonał w jego życiu. Nawiązał także do wielkiej wiary św.Marii Dominiki Mazzarello, która w podobny sposób przeżywała powołanie salezjańskie w Mornese, a później w Nizza Monferrato. Tę pogłębioną refleksję o Założycielach obu Zgromadzeń Salezjańskich ks. Sławomir Łubian zakończył wyrazami wdzięczności wobec Sióstr Jubilatek za ich wierność powołaniu

Po odśpiewaniu uroczystego Te Deum Siostry Jubilatki podziękowały za wszelkie otrzymane dobro swoim zmarłym rodzicom, najbliższym, siostrom, które im towarzyszyły w latach formacji, kapłanom oraz obecnym s. Inspektorkom: s. Annie Świątek i s. Lidii Strzelczyk.

Następnie po Mszy św.były życzenia,a  po obiedzie moment na wspomnienia dzięki Prezentacji przypominającej życie Sióstr Jubilatek. Spotkanie zakończyła S. Inspektorka Anna Świątek nawiązując do symboliki kwiatu słonecznika, który był motywem prezentacji oraz również wyraziła słowa wdzięczności i życzeń.

Dzień 1 lipca 2017 roku przejdzie do historii Córek Maryi Wspomożycielki obu Inspektorii Warszawskiej i Wrocławskiej jako dzień wdzięczności Siostrom Jubilatkom, które niestrudzenie oddawały i oddają na miarę swoich możliwości wszystkie siły dla zbawienia młodych.

s. Małgorzata Ogrodnik