W dniach 15-17 października 2021 r. odbyło się wyjątkowe, Międzyinspektorialne Święto Młodych, zatytułowane „Wiecznie Młodzi”. Miejscem spotkania była Łódź, Szkoła Księży Salezjanów  przy ulicy Wodnej.

Po długiej przerwie młodzież wraz z siostrami spotkała się, by świętować rozpoczęcie jubileuszu 100-lecia obecności Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki w Polsce. Treści zaproponowane uczestnikom Święta nawiązywały do historii pierwszych Salezjanek w Polsce, które – jak biblijny Abraham, wyruszyły ze swojej ziemi rodzinnej, idąc za głosem Boga i za Jego obietnicą. Dlatego w 1922 r. znalazły się na nowej misji Zgromadzenia w Polsce, niedawno wyzwolonej z niewoli. Można powiedzieć, że obietnica „nowej ziemi” spełniła się w historii Sióstr Salezjanek.

Sobota była pełnym i bardzo bogatym dniem Święta. Spotkanie zainicjowała wspólna modlitwa i śpiew. Następnie młodzież wysłuchała świadectw młodych ludzi, którzy dzielili się swoim zapałem i entuzjazmem pokazując, że warto wstać z kanapy, szukać swoich dróg i służyć swoimi pasjami drugiemu człowiekowi, a w samo południe uczestniczyła we Mszy Świętej o rozpalenie charyzmatu, sprawowanej przez ks. Andrzeja Wujka SDB.

Po południu wszyscy wzięli udział w zajęciach formacyjnych na podstawie słów skierowanych przez Boga do Abrahama: Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej i z domu twego ojca do kraju, który ci ukażę. Ten fragment pomógł uczestnikom zastanowić się na jakim etapie drogi aktualnie się znajdują oraz wprowadził ich na drogę wiary i zaufania Bogu, którą powierzyli Panu Jezusowi w czasie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu, połączonej z okazją do spowiedzi.

Nie brakło też czasu na integrację, rekreację śpiew i tańce. Podsumowaniem dnia był tort jubileuszowy oraz słówko nagrane dla Matki Generalnej. Cały czas spotkania wypełniała radość i bogata w optymizm młodość.

Finałem świeta była niedzielna, jubileuszowa Eucharystia, celebrowana przez ks. Przemysława Solarskiego SDB, który w czasie homilii wskazał młodzieży i siostrom dynamikę skarbu wiary, którą posiadał Abraham i pierwsze siostry. Taka wiara rodzi się ze słuchania, owocuje radością i motywuje do działania, które staje się chwałą Bożą i odradza na nowo samą wiarę.

Święto Młodych zorganizowały Inspektorialne Rady Młodych PLA i PLJ z siostrami odpowiedzialnymi za działalność Duszpasterstwa Młodzieżowego, s. Dorotą Grzywacz i s. Iwoną Szymanik.