Niedziela 20 czerwca 2021 r. była radosnym dniem dla pieszyckiej wspólnoty bowiem podczas przedpołudniowej Mszy św. siostry dziękowały Bogu za 50 lat życia zakonnego s. Janiny Szkółki oraz 60 lat s. Zofii Pastuszki i s. Zofii Bazylczuk.

Mszę św. koncelebrowało 4 kapłanów, którzy odpowiedzieli na zaproszenie sióstr i razem z nimi dziękowali Bogu za każdy dzień wierności.

Ksiądz kapelan Kazimierz Rapacz, podczas kazania, zwrócił się bezpośrednio do Jubilatek podkreślając jak piękną drogę życia wybrały i konsekwentnie, pomimo różnych trudów, służyły Bogu i modemu człowiekowi.

Cała uroczystość miała prawdziwie salezjański wymiar ponieważ uczestniczyła w nim prawie 40 osobowa grupa młodych, która w tym czasie spędzała swój formacyjno-wypoczynkowy weekend w Pieszycach. Młodzi włączyli się aktywnie w liturgię ubogacając ją swym śpiewem i grą na różnych instrumentach. Na zakończenie gratulowali złotego i diamentowego jubileuszu dziękując za świadectwo życia sióstr i życząc im dużo sił i radości na drodze powołania.