W dniu 28 września 2017 r.  Niepubliczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II we Wrocławiu świętowała Jubileusz 15 – lecia swego istnienia.

Wszyscy do tego wydarzenia przygotowywali się z wielką radością i zaangażowaniem, dlatego ten dzień był wyjątkowy. Zaproszono znakomitych gości. Przybyli między m.in.: Jego Ekscelencja ks. Bp Andrzej Siemieniewski, s. Anna Świątek, Inspektorka Zgromadzenia Sióstr Salezjanek, Ks. Tomasz Hawrylewicz, sekretarz Inspektorialny Księży Salezjanów, p. Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia, p. Grażyna Grzywa, wizytator Kuratorium Oświaty, s. Bernadeta Lewek pierwszy Dyrektor szkoły, ks. Andrzej Brodawka, proboszcz parafii pw. św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława, ks. Jerzy Babiak, Dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich we Wrocławiu, s. Elżbieta Niepla, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek we Wrocławiu, p. Elżbieta Jóźwiak, Dyrektor Szkół Pośredniczek Łask we Wrocławiu i wielu innych gości: kapłanów, sióstr zakonnych, osób odpowiedzialnych za budowę nowych obiektów szkolnych, przedstawicieli instytucji współpracujących ze szkołą, rodziców, absolwentów i sympatyków szkoły.

Pierwszym i kulminacyjnym punktem uroczystości była Msza św., w kościele parafialnym,  której przewodniczył i wygłosił homilię ks. Bp. Andrzej Siemieniewski.  Oprawę liturgii stanowił szkolny zespół wokalno-instrumentalny pod kierunkiem s. Lucyny Gocyły i p. Anny Grzybowskiej.

Oficjalna cześć uroczystości miała miejsce na sali gimnastycznej, gdzie po pieśni powitalnej s. Izabela Gryń, Dyrektor szkoły przywitała wszystkich gości. Następnie uczniowie pod kierunkiem p. Zdzisławy Racko  w formie dialogu  przedstawili krótką historię szkoły.

Został tez odczytany list Pierwszej Damy p. Agaty Kornhauser- Dudy, w którym m.in. napisała: Gorąco wszystkich Państwa pozdrawiam i chciałabym życzyć gronu pedagogicznemu sukcesów w pracy, w kształtowaniu charakterów i osobowości dzieci,  a samym dzieciom zdobywania zarówno najwyższych wyników w nauce, jak i radości z bycia częścią tej przyjaznej wspólnoty. Życzę, by kolejne lata obfitowały w dalszy rozwój szkoły i sukcesy, a także w satysfakcję i spełnienie.

Swoje gratulacje wyraził również w liście m.in. Prezydent Miasta Wrocławia p. Rafał Dudkiewicz: W tym wyjątkowym dniu składam całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia satysfakcji i spełnienia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Niech nauczanie patrona- św. Jana Pawła II nadal będzie dla Was drogowskazem, umocnieniem i zachętą do podejmowania nowych wyzwań w pracy zawodowej i w życiu osobistym.

Na koniec uroczystości goście i nauczyciele zostali zaproszeni na poczęstunek oraz  do wpisania się do księgi pamiątkowej.  Świętowanie jubileuszu stało się okazją do zaprezentowania możliwości palcówki, talentów uczniów, ich radości i bardzo dobrego samopoczucia w szkole. Posłużyło do  zrewidowania drogi rozwoju oraz skłoniło do refleksji nad tym co było i nakreślenia planów na przyszłość w duchu charyzmatu św. Jana Bosko i św. Marii D. Mazzarello, by wychowywać dzieci i młodzież na dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli.
Więcej na stronie: https://salezjankiwroc.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=346#gallery/346