Ostatni dzień w szkole przed świętami Bożego Narodzenia upłynął  nam w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze. Rano 22 grudnia modliliśmy się na Mszy św. roratnej w kościele św. Stanisława,Doroty i Wacława, a po niej uczniowie spotkali się w swoich klasach, by przygotować i spożyć wigilię. W tych przygotowaniach czynnie brali udział rodzice. Klasy wyglądały odświętnie, przystrojone w choinki, girlandy i inne ciekawe dekoracje. Centralnym punktem był stół nakryty białym obrusem z opłatkiem i wigilijnymi daniami, wśród których królował barszcz z uszkami.

W tym dniu klasy trzecie pod kierunkiem wychowawczyń: p. Małgorzaty Mastalińskiej i p. Jolanty Gajdy przygotowały „Jasełka”. Kolędy przygotowała p. Anna Grzybowska. Jasełka dla klas starszych wraz ze swoją grupą przygotowała s. Lucyna Gocyła.  Występy uczniów bardzo się widzom podobały, czego wyrazem były wielkie oklaski. Nasi uczniowie mają dużo talentów artystycznych, dlatego była to prawdziwa uczta.

W tym dniu swoją wigilię mieli także nauczyciele i pracownicy szkoły oraz absolwenci, których liczba przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Mamy więc wiele powodów do radości i wdzięczności Panu Bogu za dary, którymi nas tak hojnie obsypuje.

 s. Izabela Gryń