W dniach od 12 do 17 lutego 2023 r. czterdziestopięcioosobowa grupa uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek we Wrocławiu udała się na zimowy wypoczynek do Szklarskiej Poręby – pięknego zakątka naszej dolnośląskiej ziemi.
Czas ten był bogaty w różne wydarzenia. Każdego dnia czekała na nas nowa przygoda czy atrakcja: warsztaty – poznawanie minerałów, wykonanie wisiorków, zajęcia kreatywne i plastyczne „Okryj ręce, głowę i szyję”.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze, Kopalni uranu Podgórze w Kowarach oraz Huty szkła kryształowego „Julia”, a także przejazd Szlakiem Zamków i Pałaców Dolnego Śląska. Dodatkową atrakcją była odprężająca „wizyta” w Termach Cieplickich. Ponadto każdego dnia staraliśmy się spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Były spacery i zajęcia tematyczne: jazda na nartach biegowych, spacer na rakietach śnieżnych, kulig, spacer „Szlakiem Walońskim”, a także nie zabrakło porannej gimnastyki.

Każdego dnia dopisywała nam piękna, zimowa pogoda. Wieczory na zimowisku były bardzo radosne. Podczas tych „Pogodnych wieczorów” były zabawy integracyjne, gry planszowe, a także „Zabawa karnawałowa”.

W czasie wspólnego pobytu w Szklarskiej Porębie towarzyszył nam film „Ratatuj”, który ukazywał wartości przyjaźni, wolności, wzajemnego poszanowania i akceptacji, a także realizacji marzeń. Codziennie łączyła nas modlitwa, wspólne śpiewanie i wieczorne „słówko na dobranoc”.

W ostatnim dniu zimowiska zwiedziliśmy Sanktuarium p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, dawny Kościół Garnizonowy Wojska Polskiego w Jeleniej Górze gdzie przed Najświętszym Sakramentem dziękowaliśmy Panu Jezusowi za te dni odpoczynku pełne atrakcji i przeżyte w radości.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do tych niezapomnianych dni, przede wszystkim siostrze dyrektor Izabeli Gryń, wychowawcom kolonii – siostrze Agnieszce Kaniewskiej z Dzierżoniowa i nauczycielkom naszej szkoły: pani Annie Rybak i pani Małgorzacie Adamskiej Lech.

Szczególne słowo „dziękuję” kierujemy do rodziców, którzy zaufali nam i zapisali swoje dziecko na taką formę wypoczynku zimowego, a także do dzieci – uczestników tego wyjazdu, bo starały się przeżywać te dni w miłej i przyjaznej atmosferze. Swoją postawą i zachowaniem sprawiły, że w Domu Wczasowym „JAŚ” pozostały po nas miłe wspomnienia.

s.Małgorzata Pieprzyk