18 września obchodzimy liturgiczne święto świętego Stanisława Kostki. To patronalne święto dzieci i młodzieży, by na progu nowego roku szkolnego prosić tego młodego człowieka o błogosławieństwo i potrzebne dla nich łaski.

W sobotę 18 września 2021 r. w wielu miejscach Polski odbyły się z tej okazji spotkania młodych. Tak było choćby w Wambierzycach (diecezja świdnicka), na górze Ślęża (diecezja wrocławska) i w Skrzatuszu (diecezja koszalińsko-kołobrzeska). Pomimo deszczowej pogody setki dzieci i młodzieży wspólnie się modliły, śpiewały i odważnie wyznawały wiarę. Było wiele świadectw, konferencji, adoracja Najświętszego Sakramentu, praca w grupach nad Słowem Bożym i uroczysta Msza święta. Oczywiście nie brakło wspólnej integracji, radosnych pląsów i zabaw. W Wambierzycach odbył się koncert Tau a w Skrzatuszu FULL POWER SPIRIT.

Tam gdzie jest młody człowiek nie może zabraknąć także salezjanek. W spotkaniu u Królowej Rodzin uczestniczyła s. Bożena Cichońska i s. Agnieszka Kaniewska, na Ślężę z młodymi weszły s. Aleksandra Jagła i s. Dorota Grzywacz a do Skrzatusza pojechały s. Renata Polak i s. Maria Bihun.

Zdjęcia: Gość Świdnicki i archiwum własne