W sobotę 7 grudnia 2019 roku Siostry Salezjanki z Połczyna Zdroju zaprosiły chętne dziewczęta w wieku 12 – 15 lat  na wyjątkowe „Spotkanie z Niepokalaną”. Na zaproszenie odpowiedziało 15 dziewcząt.

Spotkanie rozpoczęła s. dyr. Mariola Oleszczyk od powitania dziewcząt, przedstawienia celu spotkania oraz krótkiej historii powstania Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki. Po powitaniu był czas na wspólną zabawę integracyjną. Nieco zmęczone po intensywnej zabawie dziewczęta udały się do refektarza Sióstr na kolację.

O godz. 21:00 był czas na modlitwę w kaplicy. Tu każda z zaproszonych dziewcząt mogła doświadczyć osobistego spotkania z Jezusem i Maryją Niepokalaną.

Po modlitwie w warsztacie artystycznym dziewczęta mogły wykonać własnoręcznie ozdoby świąteczne, pudełka na prezenty lub bombkę na choinkę. Ostatnim punktem spotkania była wspólna gra w Tombolę. Emocjom nie było końca.

Spotkanie trwało od godz. 18:00 do 24:00. Każda z uczestniczek opuszczając dom Sióstr wyraziła chęć i pragnienie ponownego spotkania się.

Siostry Salezjanki z Połczyna Zdroju zapraszają na przyszłość inne chętne osoby.