W Grabowie nad Prosną obchody 100-lecia przybycia Sióstr Salezjanek do Polski rozpoczęły się w czwartek, 12 maja  2022 r., spotkaniem dla dzieci 6 letnich z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Grabów nad Prosną i Kraszewic.
„Spotkanie z Main” – pod tym hasłem do wspólnej zabawy przystąpiło osiemnaścioro sześciolatków. Spotkanie miało charakter radosnej zabawy, która prowadziła do poznaniu życia św. Marii Dominiki Mazzarello i kontynuacji jej dzieła we współczesności. Uczestnicy wykonując sześć zadań, które w swej treści nawiązywały do historii Marii Dominiki, poznały jej życie, dowiedziały jak ważna jest radość i bliskość Jezusa. Wśród zadań była więc  wspólna zabawa integracyjna, praca w winnicy, nauka szycia i modlitwa. Przedszkolaki dowiedziały się też gdzie w Polsce można znaleźć siostry salezjanki.

W kolejnym dniu świętowania jubileuszu odbyła się uroczystość, na której z przedszkolakami i pracownikami przedszkola spotkali się zaproszeni goście.
Przedstawienie w wykonaniu przedszkolaków przybliżyło postać św. Marii Dominiki Mazzarello oraz ukazało moment przybycia sióstr do Grabowa nad Prosną.
Dzieci wykazały się talentami aktorskimi i tanecznymi. Każda z grup przygotowała taniec lub zabawę. Na koniec życzenia siostrom złożyli przedstawiciele rodziców oraz burmistrz Grabowa nad Prosną pan Maksymilian Ptak. W imieniu Siostry Inspektorki  – s. Anny Szczęsnej – głos zabrała s. Anna Serafin. Na koniec wszyscy zaaśpiewali siostrom radosne „100 lat”.  Spotkanie zakończył słodki poczęstunek dla wszystkich.