W dniach 6 – 8 grudnia 2019 r. w Pieszycach w domu Sióstr Salezjanek odbyło się kolejne spotkanie dla młodych zatytułowane „U Źródła”. Wzięły w nim udział 62 osoby młode (szkoła średnia i starsi) oraz 10 sióstr salezjanek. Piątkowe słówko wieczorne przypomniało sen ks. Bosko o dwóch kolumnach i uświadomiło wszystkim co jest źródłem naszej wiary: „nasza moc w Eucharystii a wspomożeniem jest Maryja”

Temat podjęty na spotkaniu przybliżył młodym ksiądz Bartłomiej Polański tłumacząc poszczególne elementy Mszy św. a pogłębił go film „Największy z cudów” oraz tematyczna gra terenowa.

Bardzo ciekawym momentem spotkania było świadectwo wiary ks. Jerzego Kozłowskiego z Dzierżoniowa, o którym niedawno głośno było w mediach.  Był on świadkiem i uczestnikiem sierpniowej burzy w Tatrach. Świadectwo pokazało jak ważny w życiu jest Bóg i wiara, a zaraz po tym rodzina i przyjaciele.

Wspólnie przeżyta Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty dopełniły całości spotkania.

Jak na salezjański zjazd przystało nie zabrakło momentów rekreacji. Grzeczne dzieci (czyli wszystkich) odwiedził św. Mikołaj rozdając pyszne słodkości a integracyjne tańce i zabawy jednoczyły całą grupę.

Spotkanie zostało zakończone Uroczystością Maryi Niepokalanej – Tej, w której święto (1841 r.) rozpoczęło się dzieło oratorium i która jest tak ważna dla Rodziny Salezjańskiej.