W dniach od 17 do 19 listopada 2017 roku w Częstochowie miało miejsce spotkanie Junioratek obu Inspektorii Sióstr Salezjanek: Wrocławskiej (PLA) i Warszawskiej (PLJ).

Tematem spotkania było nasze życie modlitwy. W piątek wieczorem „Słówko” – z wykorzystaniem krótkiej prezentacji „Legenda o ołówku” – s. Inspektorki Anny Świątek wprowadziło wszystkie ucestniczki w klimat tych dni przeżywanych przy sercu Maryi Jasnogórskiej. Dać się poprowadzić Bogu i być jak ołówek w Jego czułej i silnej dłoni, to była główna myśl.

Dzień 18 i 19 listopada wypełniony był modlitwą, lectio divina i treściami konferencji sióstr Inspektorek i przybyłego na nasze zaproszenie sióstr  ks. Marka Chmielniaka Pallotyna. Jak się przejawia moja miłość w czynie, wobec bliźniego?  Miłość bliźniego musi być karmiona Słowem, obecnością Jezusa i modlitwą, choćby była pełna wiary, ale bez uczynków martwą jest. Te myśli przewijały się w naszych spotkaniach ze Słowem Bożym w ciągu dnia.

Wygłoszone podczas Eucharystii Słowo zaprosiło nas do odnawiania praktyki wspominania dobra, które otrzymaliśmy i do dzielenia się doświadczeniem obecności Boga w naszym życiu, do refleksji nad naszym życiem wiarą, nad jego jakością.

Jesteśmy wdzięczne za obecność i bogate w treść konferencje sióstr Inspektorek. S. Inspektorce Annie Świątek za ponowne spojrzenie na kobietę modlitwy, Założycielkę naszego Zgromadzenia – św. Marię Dominikę Mazzarello i s. Inspektorce Lidii Strzelczyk, za zachętę do osobistej refleksji nad dokumentem wydanym przez Kongregację do Spraw Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego zatytułowanym „Młode wino, młode bukłaki”, który jest próbą odnowy przystosowania posoborowego w życiu konsekrowanym.

Dziękujemy ks. Markowi Chmielniakowi za obecność wśród nas, za bogato zastawiony stół Słowa Bożego, odprawioną Eucharystię w naszej intencji i naszych wspólnot. Jesteśmy wdzięczne za zawsze dla nas otwarty dom, za czas pełen spotkań z Bogiem na modlitwie, w Słowie i w siostrzanym salezjańskim duchu. Za zorganizowanie tego spotkania na Jasnej Górze i siostrzaną obecność dziękujemy: s. Annie Jaskółce i s. Emilii Wrona.

 

W imieniu sióstr Junioratek s. Jadwiga Rakoczy