Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie obchodów jubileuszu 100-lecia obecności sióstr salezjanek w Polsce. Do nagranego niedawno hymnu powstaje właśnie wyjątkowy teledysk.

Ostatnie miesiące były bardzo intensywnym czasem zbierania materiałów do obchodu jubileuszu. Jednym z owoców jest utwór „Ogień, wiatr”, który jako hymn będzie towarzyszył wspólnemu świętowaniu. Autorką tekstu i muzyki jest s. Wiesława Kubiaczyk. Opracowaniem, aranżacją i produkcją muzyczną zajął się p. Jakub Tomalak, ceniony kompozytor i aranżer, wyjątkowy muzyk i wokalista. Pod jego okiem, absolwenci oraz członkowie scholi TOTUS TUUS z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek we Wrocławiu, prowadzonej przez s. Lucynę Gocyłę, intensywnie ćwiczyli śpiew, a następnie nagrali utwór jubileuszowy w studio Szkoły Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu.

W sobotę, 15 maja, ekipa złożona z sióstr oraz dzieci i młodzieży z Wrocławia, Grabowa nad Prosną, Ostrowa Wielkopolskiego, Pleszewa i Mikorzyna, pod kierunkiem wspaniałych ludzi z Fundacji Światło i Sól z Kalisza, przeżyła niezapomnianą przygodę nagrania teledysku. Efekty tego wyjątkowego projektu już niedługo. Na zachętę zostawiamy kilka zdjęć.