Siostra Ena Veralís Bolaños urodziła się 17 września 1968 w La Parada, małej miejscowości Santa Ana, w Salwadorze. Jednym z najcenniejszych darów jakie dał jej Pan Bóg, to rodzina, zwłaszcza rodzice i siedmioro rodzeństwa: trzech chłopców i cztery dziewczynki, z którymi nauczyła się żyć we wspólnocie i doświadczać tego, że gdy jest miłość, wszystko można pokonać. Od dziecka spotykała siostry we własnym domu, bo także jej trzy ciocie, które są już w Niebie, były Córkami Maryi Wspomożycielki.Od III klasy Szkoły Podstawowej rozpoczęła naukę w Instytucie Maria Ausiliatrice Santa Ana. Ukończyła ją w 1986 z tytułem Commercial Bachelor (licencjat z handlu). Czas nauki w szkole, życie razem z koleżankami, to był okres bardzo szczęśliwy, zwłaszcza w ostatnich latach, kiedy coraz bardziej odkrywała i podziwiała życie sióstr. Bardzo ją pociągała ich zawsze radosna obecność wśród dziewcząt. Czuła, że ​​jest w nich coś „bardzo wielkiego”, co im pozwalało tak żyć. Podczas wojny domowej w Salwadorze siostry zachęcały dziewczęta do nawiązywania kontaktu z tymi, którzy najbardziej ucierpieli, do okazywania im  solidarności. Wszystkie te doświadczenia doprowadziły ją do odkrycia własnego powołania i dania odpowiedzi Jezusowi, który ją powołał.W 1987 rozpoczęła formację w San José, na Kostaryce, w 1988 podzielono Inspektorie. Kontynuowała swoją formację w Północnej Ameryce Środkowej.
6 stycznia 1991 złożyła Pierwszą Profesję w Tegucigalpa, w Hondurasie. Podczas Junioratu studiowała Teologię; w 2002 uczęszczała na Kurs Formacji przy domu Suor Valsé Pantellini w Rzymie. Od 2005 do 2008 studiowała Ekonomię Biznesu w Hondurasie.Przez lata życia zakonnego pełniła różne posługi, którym poświęcała się wielkodusznie i z pasją: była katechetką, nauczycielką religii, koordynatorką szkolną, koordynatorką Oratorium, nauczycielką matematyki i księgowości, ekonomką lokalną i Dyrektorką wspólnot. Szczególnie ceniła sobie czas spędzony w Dziełach Socjalnych Inspektorii, dzieląc życie z najbiedniejszymi dziećmi i z młodzieżą.

W okresie 20122017 pełniła posługę animacji jako Inspektorka w Inspektorii Santissimo Salvador w Północnej Ameryce Środkowej. Od 2018 Matka Yvonne Reungoat mianowała ją Inspektorką Inspektorii Nostra Signora degli Angeli, w Południowej Ameryce Środkowej.

Doświadczenie miłosierdzia Bożego we własnym życiu coraz bardziej przybliża ją do Miłości Jezusa, a także skłania ją, by „była miłosierdziem” dla swoich sióstr, dla młodzieży i dla tych, których spotyka na swojej drodze. Tym, co ożywia ją w jej powołaniu, w jej codziennym oddaniu się i w każdej powierzonej jej misji, jest fakt, że „jej życie należy do Jezusa”.  Wypowiedziała swoje „tak” na zawsze i całkowicie oddała się Jezusowi. Z taką ufnością jak bł. Maria Romero powierza się swemu Królowi i swojej Królowej.

Podczas XXIV Kapituły Generalnej, Assemblea Kapitulna wybrała ją na Ekonomkę Generalną Zgromadzenia CMW.