Siostra Celine Jacob urodziła się 25 stycznia 1963 roku w stanie Kerala, w Indiach,

w rodzinie, w której oddychało się klimatem wartości ludzkich i chrześcijańskich. Po ukończeniu nauki przed uniwersyteckiej (studi pre-universitari), postanawia naśladować Jezusa bardziej z bliska. Poznała Córki Maryi Wspomożycielki poprzez lekturę książki o księdzu Bosko. Pierwsze spotkanie z Siostrami Salezjankami Księdza Bosko skłoniło ją do podjęcia decyzji, by stać się jedną z nich.Po ukończeniu formacji początkowej złożyła pierwszą profesję jako CMW 24 maja 1985 r.
w Bangalore. Po junioracie kończy studia uniwersyteckie i podejmuje różne zadania apostolskie. Studiuje Duchowość Salezjańską na Papieskim Wydziale Nauk Pedagogicznych «Auxilium» w Rzymie, w 1996 roku.Po powrocie do Inspektorii Najświętszego Serca w Bangalore (INK) powierzono jej zadanie Formacji, jako Asystentki Aspirantek, Postulantek i Nowicjuszek.

Od 1999 do 2011 jest Animatorką różnych wspólnot. Jest Radną Inspektorialną od 2005 do 2011 i Radną Inspektorialną Sektora Duszpasterstwa Młodzieżowego. W latach 2005 – 2008 pełniła w Inspektorii również zadanie Sekretarki Inspektorialnej.

Od roku 2012 była mistrzynią Nowicjatu w Bangalore, później, w 2017 r. została mianowana Inspektorką Inspektorii Sacro Cuore w Bangalore (INK). Jako Inspektorka koncentrowała się na życiu wewnętrznym i koordynacji dla komunii.Siostra Celine ma silną wiarę w Boga. Ta wiara pomaga jej ze spokojem iść naprzód. Jej miłość do Zgromadzenia wyraża się w życiu i świadczeniu o charyzmacie salezjańskim tam, gdzie zostaje posyłana. Ceni i podziwia wielokulturowość Zgromadzenia.Podczas XXIV KG, Asemblea Kapitulna wybrała ją jako Radną Wizytatorką. Na pytanie Matki, czy przyjmuje, odpowiedziała słowami Maryi: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”, aby to Maryja towarzyszyła jej w misji Radnej Wizytatorki. Ufając Bogu, Matce Bożej i Siostrom, idzie naprzód z wielkim optymizmem i nadzieją.