W dniu 22 stycznia radością, twórczością oraz śpiewem wypełniła się Szkoła Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie. W Dniu Patronki bł. Laury Vicuna, dzieci przypomniały sobie życiorys Błogosławionej, wzięły udział w konkursie plastycznym, robiły serca z podarunkiem dla dzisiejszej „Solenizantki”. Wszędzie rozbrzmiewał hymn szkoły: „Kochać Boga całym sercem…”

Ponadto Salezjańscy Animatorzy zorganizowali konkurs o bł. Laurze pt. „Ostatnie lata życia bł. Laury Vicuna – droga do świętości”.

Natomiast w dniu 28 stycznia uczczono ks. Bosko! Dla dzieci z klas I – III została zorganizowana „Godzina z Jankiem”.

Po wprowadzeniu i wspólnym śpiewie dzieci poznawały w grupach historię ks. Bosko w formie zabawy, uczyły się współpracy przy grze w chustę Klanza, oraz wystukiwały rytm i grały na instrumentach, by podkreślić klimat jaki panował w Oratorium ks. Bosko. Radości i gwaru było wiele jak za czasów ks. Bosko.

Dla dzieci, które nie mogły z nami świętować w szkole animatorzy ”Boskich sobót” przygotowali atrakcje na Facebooku „Boskie soboty”, które ukażą się w dniu Świętego Wychowawcy. Wśród propozycji będzie Teatrzyk o ks. Bosko, warsztaty z żonglowania, śpiew i „słówko na ucho” od ks. Bosko.