W dniu 3 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Festyn szkolny. Jak co roku zgromadził on duże ilości dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy rodzinnie spędzili słoneczne popołudnie.

Czerwcowy festyn jest wydarzeniem oczekiwanym przez cały rok przez społeczność szkolną. To podczas tego wyjątkowego spotkania umacniają się więzi miedzy uczniami, nauczycielami, rodzicami i sympatykami szkoły. Tego dnia młodzi artyści mogą pochwalić się swoimi talentami i umiejętnościami a rodzice nacieszyć wzrostem swoich pociech. To w to piękne, czerwcowe popołudnie można rywalizować w zawodach sportowych z nauczycielami i rodzicami … można pofikać na dmuchanym zamku, wykazać się niezwykłymi umiejętnościami cyrkowymi, pozwolić sobie pomalować twarz a jeśli zmęczenie już odbiera powoli siły – zjeść pyszną grillowaną kiełbaskę i zagryźć słodkim co nieco.

Tegoroczny festyn tradycyjnie odbywał się przy dźwiękach radosnej muzyki i zachwytach roześmianych dzieci. Jak zwykle pogoda dopisała i wszyscy wracali do domu radośni i szczęśliwi a gdzieniegdzie słychać było westchnienie „szkoda, że już koniec”

Dziękujemy Dyrekcji szkoły, całej Radzie Rodziców, nauczycielom, pracownikom szkoły, dzieciom, młodzieży i wszystkim zaangażowanym w to rodzinne spotkanie.