W dniach 14 i 15 października 2017 roku odbyła się Salezjańska Pielgrzymka Rodzin z Pieszyc do Częstochowy i do Leśniowa.

Uczestnikami były rodziny związane z salezjańskim dziełem wychowania (Przedszkolem Sióstr Salezjanek, Oratorium i byłych wychowanków)  12 rodzin 52 uczestników pod opieką  sióstr Salezjanek:  s. Joanny Kober s. Małgorzaty Krzywdy wspierani  obficie przez Pana Wojciecha Góralczyka, który pełnił rolę pilota, angażując się również w animację zabaw w naszym wesołym autobusie.

Celem pielgrzymów było pokłonienie się Matce Bożej na Jasnej Górze oraz słynącej z wielu łask Madonnie Leśniowskiej, patronce Rodzin. Centralnym punktem pielgrzymki była Eucharystia przed cudownym obrazem Jasnogórskim w Kaplicy Matki Bożej, Mszy św. przewodniczył i wygłosił Homilię ks. Grzegorz Sochacki SDB.

Po posileniu się i krótkim odpoczynku, część rodzin w domu Sióstr Salezjanek,  a druga w domu Sióstr Szarytek,  gdzie mieliśmy również noclegi, wybraliśmy się na zwiedzanie Jasnej Góry. Na jasnogórskich wałach odprawiliśmy rodzinną Drogę Krzyżową.

Następnego dnia rano odbyliśmy pożegnalną wizytę u Matki Bożej, mając nadzieję na ponowne spotkanie. Następnie udaliśmy się do Leśniowa, niedaleko Częstochowy, gdzie w kościele Ojców Paulinów pw. Nawiedzenia NMP znajduje się figura uśmiechniętej Madonny Leśniowskiej z XIV wieku, Patronki Rodzin. Miejsce to, chlubi się nazwą Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw. O godz. 11.00 uczestniczyliśmy tam we Mszy Świętej ze specjalnym błogosławieństwem rodzin. Po Eucharystii mieliśmy możliwość wysłuchać kilku słów o historii tego Sanktuarium.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali dzieło pielgrzymki w sposób materialny i duchowy. Dziękujemy sobie nawzajem za tworzenie radosnej i rodzinnej atmosfery, a nade wszystko Bogu niech będą dzięki. Ufamy, że to doświadczenie będzie owocowało w życiu naszych rodzin.

Małgorzata Walczuk