Wielki Post to czas rekolekcji, także tych głoszonych dla najmłodszych. Dwie siostry: s.Joanna Wojciechowska i s.Aleksandra Sys ze wspólnoty św. Józefa w Dzierżoniowie podjęły się tej misji w 5 szkołach podstawowych: w Czerwonej Wodzie, Bielawie i szkołach prowadzonych przez Siostry Salezjanki: w Dzierżoniowie, Wrocławiu i Ostrowie Wielkopolskim.
Ze względu na obecną sytuację pandemiczną, rekolekcje odbyły się w sposób zdalny wykorzystując bogactwo technologiczne i spotykając się z odbiorcami także na żywo online. W sumie, głoszeniem zostało objętych ponad 1600 uczniów.
Tematem przewodnim ćwiczeń duchowych była Eucharystia, zgodnie z duchem Kościoła w Polsce. Proponowane treści zostały podzielone na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, 4-6 i 7-8. Siostry wykorzystały wiele metod, by pogłębić wiarę w Jezusa Chrystusa obecnego w Eucharystii i były to m.in. scenki rodzajowe, animacje, śpiew i nauka. Uczniowie otrzymywali także prace osobiste do wykonania i byli zaproszeni do konkursu filmowego „60 sekund ŻYCIA”, który miał na celu dokonanie refleksji nad realnym wpływem Eucharystii w naszym życiu.
s. Aleksandra Sys