Już na samym początku Wielkiego Postu nasze dwie Siostry: s. Ola Sys z Dzierżoniowa  i s. Marta Napora z Ostrowa Wlkp. przeprowadziły rekolekcje dla dzieci i młodzieży w Pile. W odpowiedzi na zaproszenia Salezjanów, Siostry przyjechały wraz z animatorami do salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II.

Rekolekcje odbyły się pod hasłem: „Duchowy PIT – STOP”  i trwały od 6 do 8 marca 2019 roku.

Siostrom pomagały trzy uczennice z naszego Liceum Ogólnokształcącego Ostrowie: Zofia Walczak, Idalia Walkowiak i Paulina Barna. W klimacie rodzinnym ekipa rekolekcyjna przybliżyła dzieciom miłość Dobrego Pasterza oraz Maryi Wspomożycielki – Najpiękniejszej z kobiet.

Przez trzy dni od godz. 8:00 do 12: 30 uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w ciekawych konferencjach, we Mszy św., w adoracji Jezusa Eucharystycznego oraz Nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

Rekolekcje przebiegły w klimacie salezjańskim, więc nie zabrakło „słówek”, śpiewu, opowiadań, scenek, teatralnych, zadań na współpracę i innych niespodzianek. A wszystko po to, by młodzi bardziej pokochali Boga i drugiego człowieka. Uczniowie, nauczyciele i Salezjanie często wyrażali swoja wdzięczność i radość z przeżytego czasu łaski i pięknie podziękowali Siostrom oraz animatorom

Siostra Ola i siostra Marta wraz z wolontariuszami również dziękują Bogu za tak cenny czas doświadczenia Jego miłości przez drugiego człowieka. Są również wdzięczne za modlitwy wielu osób. Szczególne wyrazy wdzięczności kierują do księży Salezjanów: ks. Szymona Kasprzaka i ks. Bartłomieja Przybylskiego za braterska gościnę oraz świadectwo charyzmatu salezjańskiego oraz do wszystkich nauczycieli, pomocników, którzy przyczynili się do rodzinnego klimatu rekolekcji.

Niech ten czas wyda piękne i trwałe owoce w wielu sercach dla zbawienia młodych.

s. Marta Napora, Salezjanka