W dniach 4-5 grudnia, studenci z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” uczestniczyli w rekolekcjach adwentowych, które poprowadził ksiądz Łukasz Nycz z Warszawy, wicedyrektor Biura Fundacji ds. formacji stypendystów, przy wsparciu s. Elżbiety Młynarczyk. Treści rozważań, opartych na nauczaniu św. Jana Pawła II, dotyczyły następujących tematów: Co to jest miłość i jak kocha Bóg? Co zagraża miłości? Jak pokochać siebie?Jak kochać bliźniego? Mission impossible, czyli miłość nieprzyjaciół. Jak dojrzewa się do miłości małżeńskiej?Młodzi ludzie pracowali w grupach i indywidualnie, mieli też czas na adorację, była możliwość sakramentu pojednania oraz wspólna Eucharystia.
Gośćmi togo spotkania byli również: ksiądz Paweł Płaczek, dyrektor katechetyczny, oraz ksiądz Emil Kancir zaproszony na adwentowe dni skupienia dla katechetów. Po południu dołączył także ksiądz Marcin Szczodry.

Dni rekolekcyjne wypełniał klimat modlitwy, skupienia na ważnych zagadnieniach, ale też chwile wspólnotowej radości. Wszystko sprzyjało głębokiemu spojrzeniu na relacje z Bogiem, z innymi, a przede wszystkim refleksji nad sobą. Nie mogło również zabraknąć sympatycznej niespodzianki od św. Mikołaja. W niedzielę młodzi ludzie uczestniczyli w Eucharystii w kościele parafialnym, gdzie zostali serdecznie powitani przez ksiądza proboszcza i zaproszeni na kolejne spotkania do parafii św. Jana Bosko
s.Elżbieta Młynarczyk