W dniu 24 października 2020 roku Wspólnota “Maria Ausiliatrice” w Rzymie, Generalat (RCG) i Rada Generalna obchodziły 12. rocznicę wyboru Siostry Yvonne Reungoat na Matkę Generalną Instytutu Córek Maryi Wspomożycielki.

„Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2,5) jest wyrażeniem, które określało Eucharystyczną celebrację dziękczynienia za 12 lat animacji i posługi Matki, która kierowała Instytutem w stylu macierzyńskim Matki Mazzarello, pod spojrzeniem Maryi Wspomożycielki i w posłuszeństwie Duchowi Świętemu.

Matka przyniosła do ołtarza dzban z winem, znak przemiany, której Pan Jezus nadal dokonuje przez ręce tych, którzy Mu się powierzają i odnowili Jego tak, tymi samymi słowami wypowiedzianymi 24 października 2014 roku: ” Akceptuję! Dziękuję za zaufanie. Biblijne wyrażenie, które mnie wspiera, brzmi: „Kiedy jestem słaby, wtedy jestem silny”. Zawierzam się całkowicie Maryi i przyjmuję jej zaproszenie: „Zróbcie, co wam powie” ».

Kapelan Domu Generalnego, ks. Jesus Manuel García, salezjanin Księdza Bosko, w swojej homilii ponownie odczytał fragment Ewangelii w kluczu pedagogicznym, pragnąc, aby CMW, tak jak Maryja, była duszami kontemplacyjnymi, rozumiały potrzeby ludzi i były znakami celebracji i komunii dla wszystkich sióstr. Na zakończenie Eucharystii zaprosił Matkę i Radę Generalną przed ołtarz do przyjęcia uroczystego błogosławieństwa Maryi Wspomożycielki.

Również Wspólnota CMW Domu Generalnego podziękowała Matce braterską chwilą i pieśnią „Tobie ją powierzam”:

W ciągu tych dwunastu lat słyszała słowa przekazane Matce Mazzarello: „Tobie je powierzam”. A kto został powierzony Matce? Ogromny świat sióstr, a przede wszystkim młodzieży, dzieci, świeckich, rodzin… ze wszystkich pięciu kontynentów! Dziękuję Ci, Matko, za Twoje hojne i radosne tak, za misyjne serce, za całe życie oddane Bogu i Instytutowi, za te 12 intensywnych i owocnych lat odpowiedzialności i wydarzeń, darów i owoców. którym Duch Święty obdarzył żywotność i świętość Instytutu i każdej CMW ”.

Matka Yvonne, dziękując wszystkim, powiedziała:

„W 2008 roku powiedziałem, że„ Bóg kocha tych, którzy dają z radością ”. Uważam, że kiedy mówimy tak, musimy dawać to z radością. Radość jest jak promień słońca, który przechodzi przez chmury i zmienia kolory życia, tak samo jak nasza radość ”.

źródło: https://www.cgfmanet.org/ifma/carisma-salesiano/il-si-gioioso-di-madre-yvonne-reungoat/