W sobotę 7 października 2017 roku, w domu formacyjnym w Dzierżoniowie miało miejsce przyjęcie do Postulatu kandydatek: Magdaleny, Weroniki, Małgorzaty.

Jak one same mówią o tym wydarzeniu?

Ostatnie dni były dla nas czasem zatrzymania się i wejścia w głąb siebie. Nasze rekolekcje przeżywałyśmy w Ząbkowicach Ślaskich, pochylając się nad Słowem Bożym, dotykając powołania pierwszych uczniów, drogi Maryi, a także działania Słowa w życiu Księdza Bosko i Matki Mazzarello. Zwieńczeniem ostatniego dnia rekolekcji była uroczysta celebracja przyjęcia do Postulatu, która odbyła się w naszym domu – w Dzierżoniowie. Tego dnia szczególnie towarzyszyła nam osoba Maryi, z racji święta Matki Bożej Różańcowej i pierwszej soboty miesiąca.  Cieszyłyśmy się z obecności sióstr Inspektorek obu Inspektorii oraz sióstr z pobliskich wspólnot. Celebrację zakończyłyśmy wspólnym świętowaniem – wystawioną przez nas etiudą muzyczną i salezjańską kolacją.

Nie odbyłoby się to bez modlitwy sióstr, modlitwy, która nieustannie nam towarzyszyła w tych dniach, i za którą z całego serca dziękujemy.

Postulantki: Magdalena,  Małgorzata, Weronika