W lutym 2021 r., rozpoczęła się rozbudowa Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek we Wrocławiu. W nowym, trzykondygnacyjnym skrzydle zostały zaprojektowane dwie sale przedszkolne, mała salka gimnastyczna i upragniona duża sala teatralna, nasze wielkie marzenie… – mówi s.Elżbieta Niepla, dyrektr przedszkola – Wraz z rozpoczęciem budowy, zaczęłyśmy także poszukiwać potrzebnych funduszy na realizację tego celu. Jednym z największych Projektów, który podjęłyśmy, był projekt finansowany przez miasto Wrocław. Wraz z projektem inwestycyjnym, podjęłyśmy także projekt wychowawczy, którego celem było minimalizowanie negatywnych skutków psychospołecznych pandemii COVID-19 wśród dzieci z Wrocławia – Muchobór. Realizując zajęcia reintegracyjne i profilaktyczne chcieliśmy wzmocnić w dzieciach odporność na sytuacje kryzysowe i stany niepewności.

Nie czekając na termin rozpoczęcia Projektu, już od połowy października, w każdą sobotę spotykało się w naszym Przedszkolu około 50 dzieci z naszego osiedla, aby wspólnie przeżyć kilka godzin razem. Każde spotkanie rozpoczynało się salezjańskim „Słówkiem” oraz krótką modlitwą. Podczas spotkań miałyśmy bardzo szeroką ofertę różnych zajęć i działań twórczych. Dzieci rozwijały swoje talenty podczas zajęć z robotyki, ceramiki czy tańca. Nie zabrakło zabawy andrzejkowej, czy turnieju śladami św. Mikołaja.

Szczególnym czasem był dla nas miesiąc grudzień, kiedy realizowałyśmy ścisły Projekt „RAZEM MOCNIEJSI”. Przeżywając czas izolacji spowodowany skutkami pandemii, wzmacnialiśmy w sobie wartości społeczne oraz zacieśnialiśmy tak ważne więzi międzyosobowe. Czas przedświąteczny i poświąteczny nastrajał nas do pielęgnowania więzi przyjaźni i wspólnoty. Zajęcia zorganizowane przez wspólnotę Sióstr Salezjanek przy współudziale pracowników Przedszkola i bardzo zaangażowanych rodziców, były czasem rozwoju intelektualnego, relaksu oraz wzmocnienia duchowego. Jesteśmy wdzięczni za tak twórczy i kreatywny czas władzom miasta, siostrom i wszystkim sympatykom naszego dzieła. Z pewnością przeżyte wycieczki, zajęcia kreatywne, kulinarne, matematyczne i wiele innych, pomogą zapomnieć o czasie izolacji i osamotnienia. Razem, w duchu księdza Bosko, przeżyliśmy czas wzrastania, wzmocnienia i wszechstronnego rozwoju. Już teraz, z niecierpliwością oczekujemy na dalsze spotkania, które mamy nadzieję podjąć wkrótce.