Od 14 do 18 stycznia 2019 roku  w Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się półkolonie pod hasłem: „Zimowo, zdrowo i radośnie”.

Zostały one przygotowane przez s. Urszulę. Każdego dnia od 9.00 do 15.00 zorganizowane były zajęcia dla 100 dzieci, którymi opiekowało się 13 wychowawców. Ponadto codziennie zapewniony był ciepły posiłek.

Program półkolonii zawierał wiele atrakcji, wyjść i wycieczek. Grupy odwiedziły Hydropolis i Bobolandię we Wrocławiu oraz Mediatekę i lodowisko w Ostrowie Wielkopolskim. Była też wycieczka do kaliskiego Kina Helios na film „Ralph Demolka w internecie”. Dzieci miały również okazję pokazać swoją sprawność fizyczną w Parku Trampolin. Na miejscu  odbyły się także ciekawe zajęcia z robotyki.  Dużą atrakcją dla dzieci była wizyta w pracowni „Mydło i powidło”, gdzie można było wykonać swoje mydełko, ale także poznać ciekawostki na temat historii brudu i higieny.

Półkolonie rozpoczęły się Mszą Świętą, a każdy dzień zaczynał się w kaplicy od Słówka. Codziennie odbywało się również sporo zabaw integracyjnych w grupach pod opieką wychowawców. Na zakończenie półkolonii dzieci otrzymały drobne upominki.