26 czerwca 2017 roku w Dzierżoniowie przy ul. Spacerowej w domu Sióstr Salezjanek rozpoczęły się półkolonie, które trwały do piątku 7 lipca.

Motywem przewodnim tych wakacyjnych dni byli „Święci”. Uczestnicy półkolonii mieli okazję zapoznać się z życiorysami wielu świętych, zaprzyjaźnić się z nim, aby potem naśladować w swoim życiu.

Podczas wakacyjnego wypoczynku młodzi ludzie uczestniczyli w licznych zabawach, grach zespołowych i warsztatach wykonując samodzielnie wiele różnych rzeczy, jak m.in. ramki do zdjęć, „wyszywając” kartki okolicznościowe. Był też czas, aby popływać w basenie. Zdrowa rywalizacja w czasie Olimpiady sportowej była okazją do sprawdzenia swoich umiejętności fizycznych.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom półkolonii  również wiele atrakcyjnych wycieczek. W Kłodzku dzieci odwiedziły Park Miniatur „Minieuroland”, gdzie zobaczyły makiety wykonane z niezwykłą precyzją ważnych budowli znajdujących się nie tylko w Polsce (m.in. Pałac – Bożków, Ratusz – Kłodzko, most Grunwaldzki i Zwierzyniecki – Wrocław),  ale i na świecie (Big Ben – Londyn, Statua Wolności – USA, wieża Eiffla – Paryż  i in.). We Wrocławiu grupa podziwiała piękno miasta z  49 piętra wieżowca Sky Tower oraz spędziła aktywnie czas w Bobolandii – korzystając z różnych atrakcji Parku Rozrywki Rodzinnej.

Dzień 7 lipca był ostatnim dniem półkolonii. Dzieci z łezką w oku rozchodziły się do swoich domów mówiąc: Szkoda, że półkolonie nie mogą trwać kolejne dwa tygodnie…Bogu niech będą dzięki za ten piękny czas!

Katarzyna Boguszewska