Córki Maryi Wspomożycielki, od osiemdziesięciu lat obecne w Połczynie Zdroju, świętowały swój jubileusz. O tym wydarzeniu napisała siostra Elżbieta Młynarczyk FMA:

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 24 maja 2026 r., nasza wspólnota pw. Niepokalanego Serca Maryi świętowała Jubileusz 80-lecia obecności w Połczynie-Zdroju pod hasłem: „Wdzięczność, która rodzi błogosławieństwa”. Jubileusz ten obchodziłyśmy razem ze wspólnotą Salezjanek i Salezjanów Współpracowników, którzy w tym roku przeżywają 150-lecie powstania Stowarzyszenia.

Głównym punktem świętowania była uroczysta Msza Święta w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Maryi w Połczynie-Zdroju, pod przewodnictwem księdza Infułata Antoniego Kloski – proboszcza parafii. Koncelebransem był ksiądz Andrzej Sołtys – proboszcz z Tychowa.

Na jubileusz przybyła siostra Anna Szczęsna – Inspektorka. Wśród zaproszonych gości był burmistrz   Połczyna-Zdroju pan Józef Nizioł, proboszczowie okolicznych parafii, dyrektorzy szkół i przedszkoli, przedstawiciele Salezjanek i Salezjanów Współpracowników, trenerzy SALOS-u, personel przedszkola, rodzice dzieci, dobrodzieje, osoby współpracujące w prowadzonych przez siostry dziełach.

Na Eucharystii zgromadziła się liczna grupa sympatyków, dawnych wychowanków, dla których wkład modlitwy i pracy sióstr dla dobra tego środowiska jest ciągle bardzo cenny. Piękna liturgia, w której byli zaangażowani przedstawiciele różnych grup, tworzyła klimat wdzięczności Bogu, przez wstawiennictwo Wspomożycielki, za ogrom dobra duchowego i materialnego, które dokonało się w ciągu 80 lat. Na zakończenie Mszy Świętej siostra Inspektorka podziękowała za wszelką dobroć, której siostry doświadczały w przeszłości i obecnie.

Po Mszy Świętej zaproszeni goście udali sie do domu sióstr na jubileuszowy poczęstunek.