Dnia 08 grudnia 2018 roku w Święto Niepokalanego Poczęcia Maryi drzwi  domu przy ulicy Spacerowej w Dzierżoniowie nie zamykały się. Działo się tak za sprawą spotkań, które miały miejsce w tym dniu.

Przedpołudnie zgromadziło  ponad 40 dzieci z Oratorium i scholi, które przeżywały święto Matki Bożej. Na uczestników Świątecznego Oratorium czekały zabawy i film o Księdzu Bosko.

W Godzinie Łaski spotkaliśmy się w kaplicy, by wspólnie odmówić Zdrowaś Maryjo. Następnie dzieci miały możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Na zakończenie, każdy z uczestników otrzymał prezent od Matki Bożej – medalik z wizerunkiem Niepokalanej oraz słodki upominek.

Popołudnie przyniosło kolejne wrażenia, bowiem, podczas Eucharystii o godzinie 18.00 sprawowanej przez ks. Artura Chejnowskiego SDB, 7 wolontariuszek złożyło swoje zobowiązania, stając się w ten sposób ANIMATORAMI SALEZJAŃSKIMI.

Dalsza część świętowania zgromadziła Siostry i młodzież przy wspólnym stole. Nowym animatorom gratulujemy i życzymy radosnego kroczenia po salezjańskiej alei róż.

s. Aleksandra Sys