W dniu 6 czerwca 2017 w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbyło się podsumowanie i wręczenie dyplomów w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznych.

Konkurs przebiegał pod honorowym patronatem ks. biskupa Edwarda Janiaka. Temat dotyczył wydarzeń związanych z 100 rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie, a konkretnie dwóch pastuszków: „Pocieszyć i przynieść radość Jezusowi – być jak św. Franciszek i św. Hiacynta” Publiczne Przedszkole Sióstr Salezjanek w Grabowie nad Prosną było organizatorem tej pięknej inicjatywy. Na konkurs wpłynęło 70 prac z 27 przedszkoli Diecezji Kaliskiej, spośród nich jury wybrało 14 prac.

Wręczenia dyplomów laureatom w obecności rodziców i opiekunów dokonali: Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kaliszu ks. Jarosław Powązka oraz Dyrektor Przedszkola w Grabowie nad Prosną s. Monika Kanafa.

W podsumowaniu ks. Jarosław i s. Monika zachęcali dzieci do rozwijania talentów oraz do bycia dobrymi na wzór Pastuszków z Fatimy. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą w intencji rodzin.

s.Magdalena Mańkowska