Na mapie miast organizujących Bal Wszystkich Świętych nie mogło zabraknąć Dzierżoniowa! Plejada Świętych odbyła się tu 31 października, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych.

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą różańcową w kościele parafialnym, po którym nastąpił radosny korowód świętych wokół Rynku. Ponad 100 osób przeszło uliczkami Dzierżoniowa dając świadectwo swojej wiary wyrażonej w śpiewie, okrzykach i modlitwie. Towarzyszyły temu obrazy i relikwie naszych niebiańskich orędowników.

Dalsza część świętowania odbyła się w Domu Sióstr Salezjanek przy ulicy Spacerowej. Był czas na taniec, zabawy, piosenki i  poczęstunek. Odbył się również Konkurs na najpiękniejsze przebranie Świętego, a wszystko zakończyło się salezjańskim słówkiem. Każdy z uczestników – dzieci, młodzież, dorośli – otrzymał mały upominek.

Oddawanie Bogu chwały w Świętych nie odbyłoby się bez wielkiego zaangażowania całej Wspólnoty Sióstr, Postulantek, wolontariuszy i rodziców. Dzięki nim, Niebo mogło zagościć na ziemi!

s. Aleksandra Sys; foto: Ewa Chabros, Johanna Kędzierska