Wspólnota sióstr salezjanek w Pieszycach w szczególny sposób przeżywała uroczystość Św. Jana Bosko.
„Nasze przygotowanie do uroczystości św. Jana Bosko rozpoczęło się 22 stycznia, nowenną, którą ofiarowałyśmy w intencji dzieci i młodzieży.

Trzy dni Triduum i święto naszego Ojca i Założyciela św. Jana Bosko przeżywałyśmy ze Wspólnotą Wychowawczą (SSW i pracownicy przedszkola), z grupą parafialną „Przyjaciele Oblubieńca”, z młodzieżą (dziewczęta z SALOS-u i animatorzy z Oratorium), a także z dziećmi z przedszkola i z Oratorium.

W pierwszym dniu przygotowania, w sobotę, przyszły dzieci z Oratorium wraz z animatorami i razem z nimi uczestniczyłyśmy we Mszy św., którą celebrował ks. Łukasz Basisty. Po Mszy św. wszyscy spotkaliśmy się w sali teatralnej gdzie dzieci odegrały scenkę z życia księdza Bosko – sen z 9 roku życia, a animatorzy o spotkaniu księdza Bosko z Bartłomiejem Garellim. W sali Oratorium czekała na wszystkich smaczna pizza i pyszne słodkości.

W drugim dniu przygotowania, w niedzielę, przyszli do nas pracownicy naszego przedszkola z rodzinami. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., którą odprawił ks. kapelan Kazimierz Rapacz SDB. Następnie wszyscy spotkali się w studium gdzie przy słodkim poczęstunku była możliwość poznania się między rodzinami i spędzenia czasu w miłej i radosnej atmosferze.

W trzecim dniu przygotowania, w poniedziałek, trwałyśmy przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie, by Go uwielbiać i dziękować Mu za św. Jana Bosko, dla którego Eucharystia, w odniesieniu do życia duchowego i wychowania ludzi młodych zajmowała zawsze centralne miejsce.

W uroczystość św. Jana Bosko, dzieci z przedszkola, 6 latki, miały przedstawienie „Spotkanie z księdzem Bosko i matką Mazzarello”, na które zostały zaproszone siostry i dzieci z młodszych grup, a następnie wszystkie dzieci poszły do kaplicy gdzie dziękowały Bogu za św. Jana Bosko, Przyjaciela dzieci i młodzieży.

Po południu, przybyli Salezjanie Współpracownicy, grupa dziewcząt z SALOS-u wraz z przedstawicielami Zarządu, animatorzy z Oratorium i grupa parafialna „Przyjaciele Oblubieńca”. Spotkanie rozpoczęło się w studium, gdzie wszyscy zaproszeni obejrzeli piękną prezentację o życiu i pracy apostolskiej św. Janie Bosko, a następnie uczestniczyli wraz ze wspólnotą sióstr w uroczystej Mszy św. celebrowanej przez ks. Krzysztofa Krauzowicza i ks. kapelana Kazimierza Rapacza SDB, podczas której modliliśmy się w intencji Rodziny Salezjańskiej, aby za wzorem św. Jana Bosko z oddaniem służyła ludziom młodym i cieszyła się licznymi i świętymi powołaniami. Po Mszy św. był czas na spotkanie, przeżyte w klimacie rodzinnym, ze słodkim poczęstunkiem.

W trzech dniach poprzedzających uroczystość św. Jana Bosko i w dniu święta naszego Ojca i Założyciela przeżywałyśmy Mszę św. z grupami należącymi do Wspólnoty Wychowawczej, z sympatykami dzieła salezjańskiego, a także z dziećmi i młodzieżą.

Ksiądz Bosko napisał, że głównym filarem, na którym opiera wychowanie ludzi młodych jest Eucharystia.
I mówił do swoich chłopców

„…chciałbym, abyście gdy uczestniczycie we Mszy św. byli o tym głęboko przekonani, że dokonujecie czynu, który jest największy, najświętszy, przyczyniający się do większej chwały Bożej i dla naszej duszy najzbawienniejszy”.

Naucz nas, księże Bosko czerpać moc ducha z Eucharystii, by służyć młodym z miłością i by prowadzić ich, tak jak ty, do Jezusa”.

s.Teresa Chrzan