„Być w kontakcie” to komunikat, który zostawiają sobie w sieci dość często ludzie młodzi. Jednak pięćdziesiątka młodych ludzi, którzy w dniach 24-26 lutego spotkali się w Pieszycach na Wiekopostnych Dniach Skupienia, nie chciała być tylko „w kontakcie” online, ale zapragnęła nawiązać kontakt przede wszystkim z Bogiem.

W piątkowe popołudnie do Pieszyc zawitała młodzież z południowej części Inspektorii (Wschowa, Pleszew, Ostrów Wielkopolski, Wrocław, Dzierżoniów i Pieszyce). To właśnie oni postanowili rozpocząć Wielki Post od budowania relacji z Bogiem. Pomocą w tym stała się Ekstremalna Droga Krzyżowa ulicami Pieszyc, warsztaty biblijne, konferencja ks. Mikołaja Wyczałka SDB, warsztaty z psycholog Izabelą Kobylańską oraz Adoracja połączona z możliwością Spowiedzi. Te duchowe momenty uświadamiały uczestnikom jak ważne jest zainwestowanie w rozwój osobisty i budowanie osobistej więzi z Bogiem.

Na salezjańskim spotkaniu nie mogło jednak zabraknąć także czasu rekreacji i nawiązywania relacji między poszczególnymi grupami przybyłymi na WDSy.
Kończąc spotkanie dało się słyszeć nieustanne „do zobaczenia”, co potwierdza ważność tego czasu Wielkopostnych Dni Skupienia. Już od dziś odliczamy dni do Święta Młodych, które odbędzie się również w Pieszycach.

s.Angelika Piechocka