11 października 2021, Matka Chiara Cazzuola, Przełożona Generalna Zgromadzenia CMW powiedziała pierwsze Słówko do uczestniczek XXIV Kapituły Generalnej, która zakończy się 24 października 2021.
Siostra Chiara Cazzuola jest Matką Generalną Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki, następczynią Współzałożycielki, świętej Marii Dominiki Mazzarello.
5 października 2021, po wyborach, powiedziała do Assemblei Kapitulnej: « Ta misja jest większa ode mnie. Zawierzam się Panu i zawierzam się Maryi Wspomożycielce, której obecność mocno odczuwam. Dlatego mówię Tak i dziękuję Wam za zaufanie. Wiem, że będzie to droga, którą pójdziemy razem».

11 października 2021, Matka Chiara Cazzuola powiedziała do Kapitulnych pierwsze Słówko.

„Wdzięczność to słowo, które rozbrzmiewa w tych dniach. Dziękujemy Panu za powołanie nas do tego wspaniałego Zgromadzenia, którego chciała Madonna. I ta pewność nam towarzyszy. Maryja jest obecna w naszym życiu i w życiu Zgromadzenia. Matka Mazzarello mówiła: „postępujmy i żyjmy tak, jakbyśmy obok miały Maryję”. I tak jest. Czujemy, że Ona jest naprawdę żywa i obecna wśród nas. I ja za to dziękuję. Dziękuję też każdej z was … za podziw, za braterstwo, za życzliwe przyjęcie, którym oddychamy każdego dnia, i co uwidacznia uniwersalność Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki. To daje nam siłę do życia w teraźniejszości i patrzenia w przyszłość z pewnością, że to Maryja nas prowadzi i jest źródłem naszego codziennego życia … Bądźmy Wspomożycielkami, zaczynając od naszych Wspólnot. W Maryi znajdziemy źródło i siłę naszej wierności, byśmy były wspólnotami rodzącymi życie i płodność powołaniową”.