(ANS – Rzym) – W dniu 26 grudnia, w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, będzie mieć miejsce światowa prezentacja Wiązanki Przełożonego Generalnego na rok 2021 nt. “Ożywia nas nadzieja: “Oto czynię wszystko nowe” (Ap 21,5)». To wydarzenie będzie szczególną nowością, zachowując jednak tradycyjne kanony.

Jego program przewiduje najpierw, o godz. 16.00 czasu włoskiego, spotkanie Przełożonego Generalnego ks. Ángela Fernándeza Artime z Przełożoną Generalną Córek Maryi Wspomożycielki (CMM) i z małą grupą sióstr w Domu Generalnym CMW. To właśnie im dziesiąty następca Księdza Bosko zaprezentują najpierw treści Wiązanki, nawiązując w ten sposób do tradycji, zgodnie z którą Przełożony Generalny, ojciec i ośrodek jedności Rodziny Salezjańskiej, przekazuje najpierw Córkom Maryi Wspomożycielki swoje przesłanie na nowy rok w formie Wiązanki.

Następnie, o godz. 18.00 (UTC+1) – co jest prawdziwą nowością – będzie mieć miejsce światowa wideoprezentacja Wiązanki: prezentacja, która będzie bezpośrednio transmitowana w streamingu na stronie Facebooka ANS, z symultanicznymi komentarzami w pięciu językach, przekazując na cały świat to przesłanie ks. Á.F. Artime, jakie ten kieruje do wszystkich naśladowców i zwolenników Księdza Bosko dzisiaj.

Na koniec, po tej wideoprojekcji – cały czas w streamingu – Przełożony Generalny będzie gotów udzielić wywiadu – w którym będą mogli uczestniczyć także użytkownicy z domu, zadając pytania – pogłębiając w ten sposób kwestie i treści zawarte w Wiązance.

Tak więc nie pozostaje nic innego, jak tylko wejść na stronę: https://www.facebook.com/agenziaans