W dniach 13-15 kwietnia odbyło się w Dzierżoniowie spotkanie dla dziewcząt 16+ zatytułowane „Spójrz w oczy”. Uczestniczyło w nim w 7 dziewczyn i 3 postulantki.

Podczas weekendowego spotkania podjęta została próba odpowiedzi na pytanie: „jak patrzę na siebie, innych, Boga i świat przez Niego stworzony?”. Dziewczyny rozważały biblijną perykopę według św. Marka o uzdrowieniu niewidomego oraz miały czas na indywidualną refleksję nad tym czy i jak oczy są zwierciadłem duszy. Świadectwa starszych koleżanek, które były wolontariuszkami w domu pomocy społecznej dla kobiet, na placówce misyjnej w Etiopii lub w więzieniu uświadomiły, że pewne doświadczenia całkowicie zmieniają patrzenie na otaczającą rzeczywistość. Wzbudziły też pragnienie bezinteresownego daru z siebie. Centralnym momentem spotkania była modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, złożenie u stóp Jezusa własnych pragnień, poszukiwań, dręczących pytań, trudów i codziennych wygranych.

Tradycyjnie nie zabrakło salezjańskiej radości, rekreacji, spontanicznych spotkań z siostrami ze wspólnoty oraz długich wieczorów pełnych refleksji i poważnych rozmów.