Sobota 30 września 2017 roku to wielka uroczystość dla Córek Maryi Wspomożycielki Inspektorii wrocławskiej, bowiem tego dnia dwie z nich oddały się na służbę Bogu i ludziom młodym na wieki. Śluby wieczyste s. Aleksandry Potrzeby i s. Teresy Manickiej odbyły się w Poznaniu.

 

W sobotnie przedpołudnie parafia pod wezwaniem św. Jana Bosko w Poznaniu zapełniła się gośćmi oczekującymi na nietypową uroczystość. Przybyła rodzina sióstr wieczystek, Siostry Salezjanki z różnych stron Polski, przyjaciele, współpracownicy i wychowankowie salezjańscy oraz licznie zgromadzona młodzież. Podczas uroczystej Mszy św., której przewodniczył wikariusz inspektorii wrocławskiej ks. Piotr Lorek, s. Aleksandra i s. Teresa złożyły profesję wieczystą. Gestem położenia rak na ołtarzu oraz słowami „Przyjmij mnie Panie według Twego słowa, a będę miała życie w Tobie” potwierdziły wybór Chrystusa jako swojego Oblubieńca na wieki.

Młodzi ludzie zaznaczyli mocno swoją obecność włączeniem się w przygotowanie liturgii, śpiewem, tańcem i życzeniami dziękując siostrom za ich „tak” na wezwanie Pana. Z głośników popłynęły słowa Matki Generalnej, nagranej specjalnie na ten dzień, w których zapewniała siostry, że „warto oddać całe swoje życie Jezusowi a z Nim ludziom młodym ponieważ życie jest piękną przygodą”

Niech radość i wdzięczność tego dnia będzie złączona ze stałą modlitwą za te i wszystkie Córki Maryi Wspomożycielki by przeżywały życie właśnie jako piękną przygodę dla Chrystusa i młodych.