W dniach 4 – 6 marca 2026 r. w Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim miały miejsce rekolekcje wielkopostne, które głosiła, pod przewodnictwem ks. Krystiana Lipińskiego SDB, wyjątkowa ekipa rekolekcjonistów: Zuzia, Mateusz i Franek. Temat tegorocznych rekolekcji był spójny z hasłem duszpasterskim: „Wiarą ożywieni” przez co uczniowie nie tylko mogli nie tylko zatrzymać się nad kluczową wartością w naszej szkole: wiarą, ale także przez udział w konferencjach ks. Krystiana, nabożeństwie Drogi Krzyżowej oraz Eucharystii, pogłębić tą cnotę. Dodatkowymi elementami tegorocznych rekolekcji było konstruowanie wielkanocnej makiety (kl. I – III), Gra „Escape Room z Salezjaniakami” (kl. IV – VIII) oraz spotkanie z s. Elżbietą i p. Danielem (kl. VII – VIII). Już czekamy na kolejne rekolekcje.
tekst: s. Angelika Piechocka
zdjęcia: Nauczyciele ZSSS Ostrów Wielkopolski