Podczas Wielkiego Postu odbywają się rekolekcje w różnych miejscach, aby jak najlepiej przygotować się do świąt Wielkiej Nocy. O tym co ostatnio ważnego wydarzyło się w Ostrowie Wielkopolskim wspomina s. Angelika:
Swoje rekolekcje miały także ostrowskie małżeństwa, które w dniach 5 – 6 marca 2026 r. uczestniczyły w konferencjach prowadzonych przez s. Lucynę i ks. Krystiana Lipińskiego SDB. Ten czas obfitował nie tylko w modlitwę i wzajemne słuchanie, ale także dał możliwość na zadawanie sobie (i prelegentom) pytań i poszukiwania rozwiązań w trudnościach codzienności. Kiedy rodzice zgłębiali Słowo Boże, dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowych zorganizowanych przez siostry i animatorów Oratorium.