W sobotę, 25 lutego, szkoła sióstr salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim gościła Salezjanki Współpracownice i Salezjanów Współpracowników, którzy przeżywali dzień skupienia zorganizowany dla centrów lokalnych SSW regionu ostrowskiego.

Spotkanie animowali: pani Marta Budzeń – koordynatorka prowincjalna SSW,  ks. Piotr Lorek – delegat prowincjalny SSW i s. Małgorzata Ogrodnik – delegatka prowincjalna SSW.

W spotkaniu uczestniczyło 25 osób z Grabowa nad Prosną, Pleszewa i Ostrowa Wlkp. Salezjanom i Salezjankom świeckim towarzyszyły siostry delegatki – s. Teresa Kalinowska, s. Magdalena Hoppe, s. Natalia Roman oraz ks. Paweł Ponitka, który na co dzień otacza duchową opieką Salezjanki Współpracownice w Ostrowie Wlkp.

W programie dnia skupienia była  konferencja na temat synodalności przeżywanej w Stowarzyszeniu SSW, adoracja Najśw. Sakramentu, Eucharystia z homilią. Oprócz momentów formacyjnych i modlitwy wszyscy cieszyli się wspólnym spotkaniem w czasie przerwy na kawę i podczas obiadu. Dzień skupienia zakończyły bieżące informacje dotyczące Prowincji Wrocławskiej SSW, przekazane przez panią Martę Budzeń.