Dnia 8 czerwca 2018 r. w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Salezjanek we Wrocławiu odbyła się niezwykła Olimpiada. W tym dniu obowiązywał w Przedszkolu strój w barwach narodowych.

O godz. 9.30 ponad 140 dzieci w kolorach bieli i czerwieni, z pomalowanymi na biało – czerwono buziami, zebrało się na okazałym podwórku przedszkolnym. Po odśpiewaniu Hymnu narodowego i biegu z ogniem olimpijskim s. Dyrektor Przedszkola Elżbieta Niepla uroczyście otworzyła olimpiadę sportową przedszkolaków. Rozpoczęła się ona od uroczystego przecięcia wstęgi do  nowej piaskownicy przez najmłodsze i najstarsze dziecko w Przedszkolu w asyście Dyrektora Przedszkola i Nauczyciela Joanny Jegor oraz podarowaniu dzieciom prezentów: dwóch rowerków, dużych klocków do budowania na podwórku oraz piłki z racji Mundialu 2018.

Następnie po krótkiej rozgrzewce przy śpiewie i tańcu dzieci otrzymały po dwa balony każde – białym i czerwonym, z których po umieszczeniu na ogrodzeniu powstała piękna flaga Polski. Następnie dzieci miały do pokonania sześć konkurencji sportowych: skoki na piłkach z uszami, slalom na rowerkach, lot samolotem, tor przeszkód, wędrujące hula hop i przeniesienie wody z wiaderka do wiaderka za pomocą gąbki. Po zakończeniu konkurencji były jeszcze dwa bonusy: malowanie farbami rękoma na folii oraz przejście między słupkami przez pajęczynę.

Radości i zabawom nie było końca. Nie zabrakło oczywiście co nieco słodyczy oraz pięknych nagród podarowanych nam przez naszych kochanych rodziców. Całość przedsięwzięcia była wstępem do uroczystości obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Dziękujemy za piękną zabawę naszym dzielnym paniom: Katarzynie Zaskórskiej, Bożenie Krzemińskiej i Joannie Jegor oraz s. Elżbiecie Niepli i rodzicom za materialne wsparcie imprezy.

 

foto: Grzegorz Tworek