Dnia 28 listopada 2017 roku, o godz.16:00 w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu miało miejsce uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu plastycznego pt. ”Mój Przyjaciel Anioł Stróż” skierowanego do przedszkoli Diecezji Kaliskiej.

Organizatorem było Przedszkole Sióstr Salezjanek w Grabowie nad Prosną. Łącznie do konkursu wpłynęły 94 prace z 29 przedszkoli Diecezji. Laureaci wybrani przez jury przybyli do Kalisza ze swoimi bliskimi oraz nauczycielami.

Całość spotkania rozpoczął śpiew, modlitwa do Anioła Stróża oraz krótka scenka w wykonaniu dziewczynek z grabowskiego przedszkola. Po wręczeniu nagród dzieciom, dyplomy podziękowania otrzymały także nauczycielki, pod których kierunkiem powstały prace oraz poszczególne przedszkola. Wręczenia dokonał ks. Jarosław Powąska – Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Kaliskiej oraz s. Monika Kanafa Dyrektor Przedszkola w Grabowie nad Prosną.

Po części oficjalnej w Bazylice, na zaproszenie ks. Jarosława wszyscy udali się na poczęstunek do salki, gdzie był czas na rozmowy i bliższe poznanie się wszystkich uczestników.

Celem konkursu było uświadomienie ciągłej obecności Anioła Stróża w życiu każdego z nas oraz kształtowanie postaw dobroci i opiekuńczości.

s. Magdalena Mańkowska