W związku z Synodem Młodych zostało zorganizowane 12 – godzinne spotkanie rekolekcyjne Stadion Młodych, które odbyło się 06 października 2018 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Hasło rekolekcji: Włącz pełnię wiary. Adresatem spotkania była głównie młodzież, ale nie tylko. W spotkaniu  uczestniczyły również Siostry Salezjanki z różnych miast Polski z młodzieżą. Celem spotkania było nie tylko ożywienie wiary, ale też wsłuchanie się w konkretne katechezy formacyjne, pokazanie młodym różnych dróg rozwoju, którymi mogą pójść.

Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. Bp Grzegorz Ryś oraz kilkunastu Prelegentów – Świadków Wiary, którzy podzielili się z uczestnikami doświadczeniem swojej drogi do Boga.

Mszy św. przewodniczył – Ks. Kard Kazimierz Nycz, a homilię wygłosił – ks. bp Edward Dajczak, który m.in. zachęcił młodych do stanięcia pod krzyżem i zapytania samych siebie: Kto to jest? Kim jest dla Ciebie Jezus? I zakończył homilię słowami: Jezus, to Ktoś, kto uczynił, że moje serce jest szczęśliwe…Koronkę do Miłosierdzia Bożego cały Stadion odmówił z bp Romualdem Kamińskim. Młodzież miała również możliwość skorzystania ze spowiedzi, adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji rówieśników.

Ks. Rafał Jarosiewicz, rekolekcjonista, ewangelizator był organizatorem młodzieżowego spotkania “Stadion Młodych”.

Oto niektóre migawki foto z tego spotkania…