W piątek, 6 maja br., Matka Generalna Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki, siostra Chiara Cazzuola, podczas „słówka na dobranoc” ogłosiła wspólnocie Domu Generalnego jakie będzie przeznaczenie dziewięciu FMA neo-misjonarek. Wśród nich jest siostra Marzena Kotuła (PLA).

Siostry te, pochodzące z 8 inspektorii i z 4 kontynentów otrzymały swoje przeznaczenie misyjne na zakończenie okresu rozeznawania i modlitwy. Na tej drodze towarzyszyła im Radna ds. Misji siostra Ruth del Pilar Mora.

Przeznaczenie misjonarek:

s. Afebli Mawusi Mansa Mercy (AFO) – do Insp.Maria Madre della Chiesa(RMC) – Wspólnota Madre Ersilia Canta

s. ANGULO SALVIDIA Brohana Priscilla (CIL) – do Insp. San Giuseppe (ANT) – Kuba

s. BÙI THỊ Bích Huyền (VTN) – do Wizytatorii Maria Ausiliatrice(AES) – Afryka Etiopia – Sudan Sud Sudan

s. CARRANCO LÓPEZ Ana Laura (MME) – do Insp. S. Maria D. Mazzarello(AEC) – Afryka Equatoriale – Gwinea Equatoriale

s. DE OLIVEIRA  MOREIRA Alessandra Maria (BMM) – do Insp. S. Giovanni Bosco (MOZ) – Mozambik

s. EVANGELISTA CÓRTEZ Aleth (FIL) – do Insp. Stella Mattutina(KOR) – Mongolia

s. GAIOSO DE ANDRADE Antonia Kelly (BMM) – do Insp. Maria Ausiliatrice(BRE) – Recife Brazylia

s. KOTUŁA Marzena Sylwia (PLA) – do Insp. S. Giovanni Bosco (VEN) –Wenezuela

s.SOSA BÁEZ Carmen (SPA) – do Insp. S. Francesco di Sales (ABA) – Argentyna 

Matka Chiara podczas „słówka” przypomniała, jak ważne jest, by wypraszać u Pana dar misyjności “dla tych, żyją misją salezjańską i misyjnością jako powołaniem ad gentes”. Nawiązując do Święta Św. Dominika Savio, powiedziała: “To, co nas zachwyca to klimat świętości, jakim żyło się na Valdocco, fakt, że ksiądz Bosko wprowadził do swojego systemu wychowawczego – podobnie jak Matka Mazzarello w Mornese – świętość jako rzeczywistość codzienną, możliwą do osiągnięcia w swoim zwyczajnym życiu i taką, która poruszała dogłębnie serca młodzieży”.

Matka życzyła neo-misjonarkom, oraz wszystkim FMA mającym kontakt bezpośredni z dziećmi, z młodzieżą, odwagi bycia ‘krawcowymi’, budującymi środowisko, w których żyje się duchowością salezjańską w codzienności, “dającej młodzieży poczucie, że istnieje coś więcej i coś innego, co zapala pragnienie dania odpowiedzi, otwarcia się, słuchania głosu Boga i co wyznacza kierunek bez lęku”.

Neo-misjonarki będą kontynuować swoja formację w przygotowaniu do misji ad gentes poprzez wykłady na Papieskim Uniwersytecie Urbaniana w Rzymie u poprzez zaangażowanie i siostrzany udział w doświadczeniu wspólnotowym w Domu Generalnym FMA.